Rugsėjo 27 dieną jau dešimtąjį kartą Lietuvoje vyko Konstitucijos egzaminas. Visi savo konstitucines žinias pasitikrinti norintys Lietuvos piliečiai jau dešimtą kartą galėjo laikyti Teisingumo ministerijos organizuojamą Konstitucijos egzaminą.

Mokyklose moksleiviai egzaminą laikė suskirstyti į 1-4, 5-7, 8-10 ir 11-12 klasių pogrupius – jiems parengti atskiri užduočių paketai. Mažiausiems 1-4 kl. moksleiviams pateikta kūrybinė užduotis „Mano palinkėjimas Konstitucijos egzaminui“.

Džiugu, kad ši tradicija mokykloje palaikoma beveik nuo pat akcijos rengimo pradžios.

Šiais metais penkiolika 5 – 10 klasių mokinių dalyvavo egzamine ir „suko“ galvas tikėdamiesi atsakyti į visus 30 egzamino teste  pateiktų klausimų:

–           5 – 7 klasių grupėje geriausiai sekėsi Rokui Bernotavičiui 7 kl. – 14 taškų,

–          8 – 10 klasių grupėje pirma buvo 10 kl. mokinė Rūta Masaitytė, surinkusi 16 taškų.

Deja į II egzamino etapą, kuris vyks spalio 11 dieną mūsų mokiniai nepateko. Tikimės, kad geriau seksis mažųjų grupei. Dvylika geriausių 1 – 4 klasių mokinių piešinių dalyvauja kūrybinėje Konstitucijos egzamino dalyje. Spalio 10 – 16 d. geriausi, konkurso administratoriaus sudarytos komisijos atrinkti darbai bus patalpinti portale www.delfi.lt  ir portalo lankytojai bus kviečiami balsuoti už labiausiai patinkantį darbą. Keturi daugiausiai balsų surinkusių darbų autoriai bus paskelbti iki spalio 19 d. ir apdovanoti egzamino partnerių prizais.