Ar girdi – ir vėl skambutis aidi?

Vadovėliuose nubudo raidės.

Į klases plačiai duris atvėręs

Grįžta vasaros takais rugsėjis.

Ir po paslaptingą mokslo šalį

Leidžiasi keliaut visi, kas gali.

Šiais eilėraščio posmais prasidėjo dar viena Rugsėjo pirmoji, dar viena Mokslo ir žinių diena Plokščiuose. Šventę pasitiko pilnutėlė mokykla mokinių, mažųjų darželinukų, mokytojų, tėvelių ir svečių. Bendrame būryje visi sugiedojo Tautišką giesmę, klausėsi šventinių sveikinimų. Naujuosius mokslo metus pradėjo mokyklos direktorė Nijolė Bitinienė visiems palinkėdama naujų svajonių išsipildymo, sėkmingų Mokslo metų linkėjo miestelio seniūnė Laimutė Miliūnienė, Šakių rajono tarybos nariai Tautvydas Šukys ir Dinara Gudaitienė, naujus mokslo metus laimino ir Šv. Mišias aukojo naujasis Plokščių parapijos klebonas kun. Antanas Matusevičius.

Šventės vedėja Rimanta Poderytė ir jaunosios dainininkės Rūta Masaitytė ir Austėja Urbanavičiūtė dovanojo gražias šventines dainas, pirmokėliai pasižadėjo patys gerai mokytis ir  to paties linkėjo visiems mokiniams.

Rugsėjo pirmosios šventės antroji dalis persikėlė prie daktaro Vinco Kudirkos akmens. Čia buvo atidengta skulptoriaus Zigmo Sederevičiaus sukurta skulptūra. Pirmokams buvo suteikta garbė kartu su autoriumi iškilmingai atrišti trispalvę juostelę  ir „išlaisvinti“  meno kūrinį, kuris, pasak autoriaus, neturi konkretaus pavadinimo ir yra skirtas „visiems ir viskam“. Tačiau jau dabar dažnai pasakome kad tai skulptūra „Jausmas“. Mokyklos bendruomenė dėkinga autoriui Zigmui Sederevičiui ir visiems šios skulptūros iniciatoriams ir globėjams. Džiaugiamės kad dar vienas puikus meno kūrinys papuošiantis Plokščius „atsistojo“ mokyklos kelio pradžioje…

Visiems didelės sėkmės Naujaisiais mokslo metais !!!