2016-12-05 dieną,  pirmadienį, Plokščių daugiafunkcio centro aktų salėje vyko protų mūšis „AŠ KELIAUJU PER KNYGŲ PASAULĮ“. Renginys skirtas, Bibliotekų metams paminėti. Užduotis  parengė ir intelektiniam žaidimui vadovavo bibliotekininkė Ilona Krištolaitienė.  8-10 klasių mokinių komandos  linksmais pavadinimais „Mandarinai“, „Žibutės“ ir „Chuliganai“ varžėsi ir per minutę turėjo atsakyti į pateiktus klausimus. Dalyviams teko  prisiminti: „Kas ir kokį kūrinį parašė?“, ar „Kokiu slapyvardžiu pasirašinėjo?“. Nepamiršti buvo ir savo krašto, bei  bibliotekos istorijos momentai. Vertinimo komisija buvo griežta ir konkreti, todėl „kūrybinių ir loginių“ atsakymų, kad eilutės „<…kelmai kelmuoti, pakalnės nuplikę…>“ yra iš kūrinio „Grybų karas“ tiesiog neužskaitė. Retai taip būna, bet visos trys komandos surinko po lygiai (12) taškų, todėl nebuvo nei laimėtojų, nei pralaimėtojų. Džiaugiamės smagia ir naudinga popiete!