Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

Vasario 28-osios vakarą, degant šventiniam laužui, visa Plokščių bendruomenė rinkosi į mokyklos stadioną švęsti Užgavėnes. Susirinkusiuosius sveikino ir lašiniais vaišino Lašininis, o žiemą vyti iš kiemo ragino Kanapinis.

Lašininis ir Kanapinis kvietė vaikus ir suaugusius varžytis įvairiose rungtyse ir laimėti gardžių prizų. Vieni dalyvavo šiaudinių kamuolių mėtymo varžybose, kiti – riestainių valgymo varžybose, treti – virvės traukimo varžybose, dar kiti – stengėsi įminti Užgavėnių mįsles.

Plokščių bendruomenės gaspadinės kvietė visus šventės dalyvius ragauti pačių skaniausių blynų ir lašinių, kad visi kaip reikiant užsigavėtų. „Vaiguvos“ muzikantai ir dainininkai kvietė plokštiečius įsisukti į šokių ratelį ir taip linksmintis, kad sutrypti žiemą ir pagaliau su džiaugsmu pasitikti pavasarį.

Šventės pabaigoje visi garsiais šūksniais vijo žiemą iš kiemo ir nuskubėjo prie laužo sudeginti mokinių specialiai Užgavėnėms sukurtas Mores. Žiemą išvijom, o dabar džiaukimės atskubėjusiu pavasariu!