Plokščių jaunimas laisvalaikį mokosi leisti kitaip

Plokščių mokykloje daugiafunkciame centre nuo šių metų gegužės mėn. 15 d. pradėtas įgyvendinti Atvirų jaunimo erdvių projektas „M.E.S. – Mes esame savimi“. Per keletą mėnesių Plokščių krašto jaunimas (14-29 metų) turėjo nemažai galimybių susiburti ir aktyviai drauge leisti laiką.

Jaunimo erdvės atviros jaunuoliams kiekvieną trečiadienį ir penktadienį nuo 17 iki 20 valandos. Tuo metu jaunimas renkasi Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro patalpose ir drauge su jaunimu dirbančia projekto koordinatorių bei dviejų savanorių komanda, prasmingai leidžia laisvalaikį. Vienas iš projekto tikslų – įtraukti kuo daugiau ypač menkai motyvuotų, socialinę atskirtį patiriančių ar kitokių sunkumų turinčių jaunuolių į bendrą veiklą. Tačiau į Atviras jaunimo erdves renkasi gana įvairaus amžiaus, įvairią socialinę patirtį turintys šio krašto jauni žmonės.

Džiugina tai, kad jaunimas vis aktyviau domisi galimybėmis kitaip leisti savo laisvalaikį, patys siūlo nemažai idėjų, todėl plečiasi užsiėmimų įvairovė, keičiasi nusistovėjusios jaunimo laisvalaikio leidimo formos. Kadangi bendruomenė nėra didelė, smagu, kai vis glaudžiau bendrauja skirtingo amžiaus ar skirtingų pomėgių turintis jaunimas. Bendra veikla suvienija ne tik jaunus žmones, bet kelia didesnį tėvų pasitikėjimą vykdoma veikla, tėvai žino, kad jų vaikai laiką leidžia atvirose erdvėse. Tai labiau stiprina ir pačią bendruomenę. Didėja ir paties jaunimo įsipareigojimas savam kraštui – jie jaučia didesnę atsakomybę už tai, kas vyksta jų aplinkoje, suinteresuoti leisti laiką įdomiau, prasmingiau, mažinti žalingus įpročius.

Nuo gegužės mėnesio Atvirose jaunimo erdvėse įgyvendinta gana nemažai įvairių veiklų. Vienos jų buvo suplanuotos rengiant projektą, kitos pasiūlytos pačių jaunų žmonių. Jaunimas gana aktyviai įsitraukė į aplinkos tvarkymo akciją ir švarino Nemuno pakrantę, kurioje ir patys leidžia nemažai laiko, padėjo organizuoti vasarą vykusios miestelio šventės sportines varžybas ir patys jose aktyviai dalyvavo, lankosi vakariniuose renginiuose – kino vakaruose, diskotekose. Noriai sportuoja mokykloje esančioje sporto salėje bei lauko aikštyne, dalyvauja organizuojamose diskusijose, turistinėse išvykose, dalyvavo II Solidarumo bėgime. Su jaunimu dirba ir mokyklos daugiafunkcio centro psichologė Jūratė Stankaitytė, kuri vedė seminarą apie asmenybinės brandos stiprinimą. Spalio mėnesį grupė Atvirų jaunimo erdvių lankytojų stebėjo Kauno „Žalgirio“ ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipų susitikimą „Žalgirio“ arenoje. Ateityje numatoma ir daugiau išvažiuojamųjų bei vietinės reikšmės užsiėmimų.

Atvirose jaunimo erdvėse lankosi įvairus jaunimas – ne tik dabartiniai mokyklos mokiniai, tačiau ir besimokantys kitose ugdymo įstaigose, dirbantis jaunimas, niekur nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai. Čia jie mokosi reikšti savo nuomonę, išklausyti savo draugus, diskutuoti apie tai, kaip turėtų ir norėtų leisti laiką ateityje, kokių veiklų stinga, kokių įgūdžių stokoja.

Savęs pažinimo ir raiškos studija…